Hestemarked.no
Hundemarked.no
Kjøp og Salg
VIP-hjemmesider
MIX-debatt
 Hestemarked.no
  · Kjøp og salg
  · Siste 100
  · Søk
  · Ny rubrikkannonse
  · Hesteauksjoner
  · VIP-hjemmesider
  · MIX-debatt
  · TelefonGuide
  · HM informerer..
 Nyhetssiden
  · Artikler
  · Produkttester
  · Arkiv
 Bransjer
  · Avl
  · Hestefor
  · Forsikringer
  · Ferie & Reiser
  · Hovslager
  · Rideleir
  · Fjellridning
  · Trening & Kurs
  · Hesteutstyr
  · Foreninger
  · Transport
  · Utdanning
 Reklamere her?
  Les mer her!


VIP-Presentasjon av elaswan » Flere VIP!


VIP
GALLERI
DAGBOK
VENNER
KALENDER
GJESTEBOK
QUIZ
@ MSG
 

DAGBOKEN TIL ELASWAN
Nyeste innlegg står først - Antall dagbokinnlegg: 579

5.11.2004:
I dag er dte fredag og jeg tok meg fri fra stallen (!)
Hadde ingenting annet å gjøre enn å slappe av og kose meg hjemme med hund og kjæreste. Nami var en tur hos veterinæren og det var godt å ta henne med hjem og slappe av.
Eneste kvelden fri denne uka og jeg merker det er godt å ha en stallfri dag.
De fikk nye rundballer i dag og har sikkert spist seg sprekkeferdige....

4.11.2004:
I dag hadde jeg avtalt med Irene at vi skulle ri sammen så da gjorde vi det :)
Mørkt og vått var det men vi hadde hodelykter begge to og det var hyggelig selskap både to bente og firbente.
Rei på nedsiden av jordet, ved Torfinn, grusveien på andre siden og sletta og veien hjem. Trava halve sletta på lange tøyler. Aswan gikk ned i skritt og pustet.
Kjedelig at hna ikke har mer å gå på, men ikke annet å vente etter hostinga osv.
De beveger seg mye mindre ute også, så jeg må nok begynne å trave mer fremover.
Hestene går fint sammen om noe tett ;)
Vi var ute ca. 1,5 time.
Ayla fikk en rask puss etter at jeg møkka og ga flis og vann. Har begynt å ta på leppene hennes og inni munnen. Det liker hun ikke noe særlig, så det får vi holde på med fremover.

3.11.2004:
Aswan har stått med omslaget i 1 døgn og hevelsen var nesten nede. I dag var alle ferdige med å ri før jeg kom meg ut og ikke gadd jeg to turer i mørket i dag. Så da bar det ut med begge to for første gang alene. Ninni hjalp meg med Ayla så jeg kunne gå på Aswan. Rei opp og ned til grensa. De oppførte seg eksemplariske. Stille og rolig på veien, møtte noen få biler.


2.11.2004:
I dag kjørte jeg innom stallen på vei til by´n. Vasket beina fri for gjørme og overlot ham til espen mens jeg fant frem hibitane, ullplater og bandasjer. De jogget frem og tilbake til myrakrysset og Aswan hadde også en liten galopp. Gøy at de ikke har glemt gamle kunster ;)
Bakbeina gikk endel ned og jeg la på rikelig med hibitane og bandasjerte.
Han har hudbetennelsetendenser nå og derfor gikk vi før fra jobben for å rekke å legge på omslag.

1.11.2004:
I dag var dte styremøte i rideklubben så jeg rakk ikke å trene. Spylte bein på begge hestene og sjekket over de.

31.10.2004:
I dag ble det noe banetrening på Aswan og en tur i skogen etterpå. Han var anspent og ikke helt 100% på banen så istedenfor å bli uvenner rei vi heller på tur i skogen. Han stresset bort fra banen og fikk problemer med pusten i bakkene i skogen. Tok en god pause og så gikk det bedre.
En liten galopp på veien fikk vi ;) Fatter fint!

Tok med meg Ayla bort mot banen og longerte litt på jordet. Hun var også noe stressa i dag og feis rundt og gjorde øvelser over marken ;)
Etter et par fine runder ga vi oss og gikk hjem igjen.

29.10.2004:
I dag ble det tur med Elisabeth og Bruno. Vi rei ned ved banen, over hogstfeltet, opp gjennom skogen og ut på sletta og hjem langs veien. Bløtt i skogen men fint på sletta. Skritta hele veien så vi brukte litt tid....
Koselig tur!

28.10.2004:
I dag følte jeg meg ikke helt på topp, så jeg droppet å trene hestene.
Fant frem vannslangen og spylte begge hestene rene for gjørme på beina. Ayla sto litt urolig først,men roet seg fort.
Så var det frem med Aswan. Spylte ham også under høvene slik at strålene ble reine. Tørket beina med håndkle og raspet sleng (var minimalt!) og skjærte mer på strålene. Tok på krystallfiolett og så fikk ham talkum i alle kodene så de tørker fort opp. Livredd for mugg nå!
Satt ham i gangen slik at høvene skulle tørke før jeg satt ham i rommet. Tok frem Ayla igjen og tørket henne også godt. Pusset over henne og da oppdaget jeg et sår på innsiden av høyre frambein helt oppe. det hadde blitt en dårlig skorpe så jeg vasket skikkelig med hibiscrubb og fikk av skorpa. Smurte på fucidin. Ikke dypt og det så helt greit ut. Merkelig sted å ha sår....og vanskelig å finne!
Hun er fortsatt noe brunstig. Ikke så rart kanskje når hun har boks ved siden av hingst ;)

27.10.2004:
I dag var Aswan hoven i bekbeina! Begynner å mistenke at det kan være noe annet enn gjørma. Men det går ned når han mosjoneres og det er ikke hudbetennelse. Kan jo være rundballene som er kraftig kost. De har høy med lite næring til kvelds.
Salte på og rei en tur forbi Bliksland. Travet litt også. Strakk fint ut på vei hjemover og kjente ingen uregelmessigheter.
Var ute 40 min. Ga ham kraftfor og ut til gjengen.
Frøydis og Marlen skulle ut på tur så da satte jeg på Ayla reflekser og klipset på tauet. Kjekt å ha selskap i mørket :)
Hades skritter fort, så jeg fikk trimmet meg opp bakkene til skijordet....
Snudde der og leide alene hjem. Ayla synes det var dumt at hun ikke kunne fortsette med de andre. Kikket seg tilbake og blåste i nesa. Men så var det greit å gå med meg hjem også ;)
Møtte to ekvipasjer i mørket på veien.
Vi jogget også litt.
Vel nede så jeg over Ayla og pusset bort all gjørma av beina til Aswan. Renset høver på begge to. I morgen kommer jeg til å spyle beina til begge to og stelle høvene til Aswan. Jan Øyvind glemte å trimme Aswan på fredag så nå må jeg ta i et tak selv. Han går veldig fint nå og strekker skikkelig på beina så det er ikke mye som skal gjøres. Strålene ser ut til og vokse bedre nå også. Den dype midtfura er nå grodd sammen og på vei oppover! Mere krystallfiolett i morgen etter at jeg har fått skjært ned hjørnestøtter og raspet litt sleng.
Ayla sine høver er jo helt utrolig fine! Hun går overalt og har ikke ømmet seg et sekund. Lamellene er grodd sammen igjen og det begynner å bli tight og fint. Helene er nesten helt nede og hun strekker mer på beina. Må få tatt noen bilder og lagt ut her.

26.10.2004:
Var ikke i stallen i dag men snille Ninni sjekket vann, mat og så over hestene.
Hva skulle man gjort uten snille stallvenninner???

25.10.2004:
Regnet strømmet ned når jeg kommer i stallen i ettermiddag. Hestene fikk kvelds tidlig pga. bursdag på gården. Ninni hadde allerede vært ute, men Elisabeth kunne tenke seg en tur med oss :)
I dag hadde jeg tenkt å gå en tur med Ayla og bare pusle med Aswan. Men siden det kom nye rundballer i går kveld så har han stått konstant og spist og han var tjukk i bakbeina. Trengte derfor en tur for å få i gang blodsirkulasjonen.
Salte opp Aswan og på med taugrime på Ayla. Var forberedt i dag så jeg fikk hindret Ayla i å gå opp på muren.....
Når vi rei ut var det opphold så jeg droppet dekken. Tok ikke lange tiden før det begynte å regne igjen ...
Men ut på tur! Vi var ute 1,5 time og rei langt på en vei. Har ikke vært der på eveigheter og Aswan kikka seg rundt i mørket. Travet noe og Ayla følger Aswan som en skygge. Aswan krummet både nakken og ryggen i dag og var en drøm å sitte nede på selv når han tok i litt oppover :)
På vei hjem greide Ayla å skritte. Synes hun er litt dårlig til å strekke på forbeina, men det kommer seg. I dag langet hun ut i skritt istedenfor å begynne å trippe i trav. Må jo få fram steget hennes :)

Deilig tur i dårlig vær. Med slike flinke hester og hyggelig selskap av Elisabeth så glemmer jeg dårlig vær og kalde hender ;)

Hesta så fornøyde ut da jeg slapp de inn til høy og tørr flis.

24.10.2004:
I dag ble det en økt på ridebanen. Endelig! Flere uker siden siste vi hadde time med Linda som ble ødelagt av hosting...
Nå skal lyset på ridebanen ordnes så da blir det time på fredager håper jeg.
Aswan var sprek i dag og ikke noen problemer med framdriften selv på banen. Prøvde litt versader i skritt, skrittet og trava over cavalettier. Og endel overganger. Jeg greide å ri med rolige hende og kunne "legge ham ned" når jeg ville. Traktoren som kjørte frem og tilbake forstyrret ham men jeg jobbet med konsentrasjonen på meg.
Holdt på ca. 20 min. og han skrittet godt over når vi rei hjemover. Tok en liten tur opp veien bort fra stallen fordi han hisset seg opp på vei hjem. Når han skjønner han må gå fra stallen blir han sirup. Da vil Siri trave! Han får ikke lov til å bestemme selvom han kommer fort ned og samarbeider. Strafferunder er effektivt!
Snudde oppi veien og skrittet hjem på lange tøyler. Helt steinfritt, mykt underlag og Aswan skrittet veldig godt ut. Deilig å kjenne at steget hans kommer :)

Ayla fikk fri i dag også. Egentlig ikke meningen men jeg ville hjem til middag.... Hun har fått en ny stripe på ryggen. Hun er litt for nærme de sure damene tror jeg. Kommer ikke raskt nok unna. Ga henne mye høy slik at hun kan gomle hele natta.

I dag kom det 5 nye rundballer og masse halm så da slipper de forhåpentligvis å krangle!

23.10.2004:
I dag hadde jeg planer om å ri litt på banen med Aswan. Kom i stallen og møkket hos Ayla. Hestene løp endel på jordene i dag og jeg så Aswan opp og ned flere ganger i galopp. Ayla var litt frustrert fordi det ikke var nok rundballer til alle. Bare sjefene som fikk spise :(
Tok begge hestene inn i hver sin boks og ga de høy. Aswan fikk også boksen med lakris, mentol og eukulayptus å slikke på. Og gulrøtter gikk ned på høykant hos begge to. Siden Aswan nylig hadde rullet seg så sinnsykt inn med gjørme mistet jeg helt motet og slo fra meg ridningen. Han hadde trimmet godt ute selv så like greit at jeg pusset utstyr mens de gomlet høy et par tumer.
Satte meg til utenfor de åpne boksdørene deres med div. hodelag, grimer og reimer av alle slag. Pusset godt, smurte og sorterte ut det jeg ikke bruker og tok det med hjem.
Ayla fulgte nøye med på hva jeg gjorde og kom bort for oppmerksomhet flere ganger :)

Satte Aswan ut igjen mens Ayla ville ikke ut i gjørmehavet igjen. Klokka var halv tre så da satte jeg henne inn i boksen igjen med ekstra høy. Da kan hun trene på å være alene hest i stallen også.
Da satser jeg friskere i morgen. Da slipper han ikke unna banearbeide uansett ;)


22.10.2004:
I kveld var jeg på julebord så da rakk jeg ikke stallen. Jan Øyvind kom i stallen og barfottrimmet både Aswan og Ayla + 4 andre på stallen.

21.10.2004:
I dag hadde jeg bare tenkt å stelle høver og pusle med hestene. Men siden Aswan bare hadde vært en liten tur ute og Ayla hadde stått inne i dag så bar det ut på tur.
Rei sammen med Ninni og Lillemor i dag også og vi hadde en fin tur i mørket. Opp og ned til grensa nesten 1 time i skritt.
Lillemor ble litt hurrameg rundt når vi nærmet oss gårdsveien og jeg hadde plutselig to trippende hester å passe på......Ninni kontrollerte Lillemor fint og flyttet seg bak oss. Da roet Aswan seg ned og Ayla tuslet ved siden av. Møtte bare 2 biler i dag og ingen problemer.
Må bare fortelle om hva som skjedde når jeg skulle gå på Aswan før turen! Jeg plasserer Aswan ved steinmuren og går opp på den. Jeg hadde ikke fortalt Ayla hvor jeg ville hun skulle gå så hun fulgte meg i hælene. Så sto vi der da begge to oppe på muren :D Måtte slippe Aswan og snu Ayla rundt og tråkke over blomsterbedet så vi kom oss ned. Var altfor langt ned til bakken så rygging var ikke på tale.
Tok egentlig hele greia som en tillitsak jeg! Hun stiller ikke spørsmål men følger meg uansett.
Aswan står og venter så tålmodig ferdig oppsalet helt løs utenfor stallen når jeg går for å hente Ayla i boksen hennes. Gøy med hester man føler man har god kommunikasjon med.

20.10.2004:
I dag var Kamilla i stallen når jeg kom så etter at jeg hadde møkka for Ayla og vært ute i gjørma og hentet hestene så rei vi ut sammen. Tok en tur innom skogen også siden det var lenge siden nå. Holdt oss i utkanten slik at vi ikke skulle treffe på noen jegere.
Hestene gikk så fint og vi hadde en koselig tur. Bare skritting enda pga. luftveien, men neste uke skal vi prøve litt rolig jogg på ridebanen.
Var ute 3 kvarter.
Hentet Ayla og gikk en tur med henne på veien. Godt for høvene og resten av hesten å gå på en fast vei. De står jo i gjørme hele dagen.
Det var ganske så mørkt når vi gikk men det er ikke noe problem. Masse reflekser og blinkende vest ;)
Pussa begge hestene, ga vann til Bruno og hestene i rommet og dro hjem.

18.10.2004:
I dag hadde jeg lyst til å ri med Ayla som håndhest igjen. Ninni mente vi skulle prøve oss en tur med alle 3 hestene så da gjorde vi det! Aswan er litt sensitiv nå som han nesten har hatt 2 uker fri, men jeg har vært ute på leietur og ridetur de siste dagene så jeg mente det skulle gå helt fint.
Ayla prøvde å gå på venstre side en gang men det fikk hun ikke lov til. Aswan og Ayla først og Lillemor etter. Det kom en pick-up som Aswan reagerte på og Ayla gikk forbi og rundt Aswan mot bilen. Hun skjønte jo at Aswan ikke var komfortabel og det virket som om hun skulle beskytte ham. Fikk Lillemor fram og da tuslet Aswan etter. Han reagerte sterkt på planet til bilen og jeg har sterk mistanke om at det lå en oppdelt elg under presenningen. Møtte flere biler på turen og han reagerte ikke på noen av de.
Rei litt forbi grensa og når vi snudde kom Lillemor litt nærme Ayla og hun rygget bakover og sparka etter Lillemor. Jeg ble overrasket for det skjedde så fort. Ayla ble nok redd stakkars, for Lillemor kan være bitch ute i luftegården og hun var nok redd for å få juling. Lillemor holdt seg litt lengre bak etter det eller på andre siden av Aswan.
Før vi kom hjem ble det ganske så mørkt og jeg var glad vi hadde på oss reflekser. Må få noen til å ta et bilde med den blinkende vesten min! Bilene bråstopper nærmest når de ser oss....hihi.... Det som er dumt med kun refleks er at vi ikke synes før billysene treffer refleksene og da er det ofte litt sent. Men når de ser et blinkende juletre svevende over bakken i det fjerne så greier de å slakke gassen litt.

Deilig å få trent begge samtidig i dag. Vi skritta godt frem i ca. 1 time. Litt bakker opp og ned så Ayla fikk god trim i dag.

17.10.2004:
I dag var det videokveld hos Irene og jeg hadde liten tid i stallen. Derfor rakk jeg bare å trene med Ayla i 20 min. og Aswan fikk en rask sjekk.
Tok Ayla med utenfor stallen i grime og lange tøyler. Har aldri gjort dette med henen før så vi startet med at hun skulle gå frem når jeg sto i startposisjon( ved skulderen hennes). Hun lurte fælt på om jeg ikke kunne gå først så jeg måtte vente og oppmuntre henne. Roste masse når hun tok et par steg frem. Hun ville gå rundt meg så jeg måtte få henne til å forstå at det var rett frem jeg ønsket. Gikk et par runder på gårdsplassen og sa oss fornøyd når hun startet og stoppet fint.
Gleder meg til å trene mer på dette. Men kommer til å slite litt med å holde på konsentrasjonen hennes....

16.10.2004:
I dag var det første ridetur på ca. 2 uker. Rei nesten opp til grensa i skritt.
Ga ham sirupen før vi rei ut og halv kilo gulerøtter når vi kom ned igjen. Alt virket helt fint, om enn noe stiv. Han får stå med regndekken nå i dette våte været. Tar ikke sjangsen på noen flere basselusker.

Ayla var riktig så oppesen i dag ;)
Leide ned sporet og tenkte vi kunne gå litt på sommerbeitet sidne det er så bløtt i skogen + elgjakt.
Hun var sprek i dag og ville opp til de andre tror jeg. Traktoreggene var skumle...
Når vi gikk på nedsiden av rundballene ville jeg ha henne på oversiden av meg. Når hun ikke vil det så tar hun et steg mot meg slik at skulderen hennes kommer borti meg. Det er Absolutt! ikke lov så jeg fiker til henne på skulderen med lærenden av leietauet. Hun flytter seg langt unna meg, tar en halv runde rundt meg, stiller seg rett mot meg og går opp på to. Jeg ga ingen reaksjon og hun tuslet fint på plass når hun kom ned. Følte meg på ingen måte truet siden hun gikk så langt unna hun kunne uten å strekke tauet. Men jeg må innrømme at jeg ble litt paff etterpå når jeg tenkte på det.
Tonje har jo sagt jeg må sette henne på plass men har ikke måttet tenke på det engang før nå. Det dasket med leietauet hun fikk når hun prøvde å presse meg bort måtte til for at hun skulle "se" meg. Jeg tåler ikke hester som bruker sin styrke og vekt for å få folk unna. Jeg synes ikke jeg presset henne for langt heller. Vi gikk flere meter i fra rundballene og vi gikk i det tempoet som passet henne.
Jaja, jeg innbiller meg at jeg hadde reagert annerledes hvis det var en trussel. Jeg tror dette var en reakjson på stress.
Hingsten ble veldig gira når vi gikk forbi han på vei ned. Han bråka endel når vi kom oppover også og dte gjorde henne stressa. Sporet går inntil luftegården hans..
Regner med at dette ikke blir en vane, har aldri sett tendenser til det før.
Spennende med unghest, gitt!

14.10.2004:
I dag slo Aswan og jeg følge med Ninni og Lillemor på leietur. Koselig å gå slike turer med hestene sammen.
Gikk opp til kubeitet og ned igjen. Møtte Elisabeth og jeg fikk endelig greie på at hun bodde der hun gjorde!
Rart jeg ikke har sett henne før, har jo ridd forbi så mange ganger.
Var ute i 45 minutter.
Ayla fikk kos og stell i dag. Ble ingen tur da jeg måtte bruke tid på høvene til Aswan i kveld.

13.10.2004:
I dag hentet jeg begge hestene ute og tok de med meg bort på banen. Slapp Aswan løs og han rullet seg godt på begge sider. Jeg longerte Ayla noen runder i taugrima. Så la jeg frem 3 bommer med avstand slik at hun fikk et par skritt i mellom. Vet ikke om hun har gått så mye over bommer før, men hun må tenke litt for å la være å tråkke på de ;)
Hun begynner å skjønne mine snusignaler bra nå og jeg eksprimenterer med forskjellige tegn. Tok frem en bruskasse og snudde den med bunnen opp. Gikk opp på den og longerte noen runder i skritt. Fikk henne til å stille seg opp slik man gjør når man skal gå på. Klødde henen på ryggen og sto urolig på kassa uten at hun flyttet seg. Begge sider og rygging og stopp.
Tok tauet rundt halsen hennes og rundt magen.
Når hun stopper og glaner på noe som skjer utenfor banen blir hun som regel så høy og stiv i nakken. Trener på at hun skal holde hodet i normal posisjon og ikke stivne sånn. Blir ikke pen hals av det!
Hun fattet poenget fort og nå legger jeg bare et par fingre bak ørene så dropper hun hodet.

Aswan løp rundt og viste seg fram. Etter en uke emd fri og ikke utenfor gården var det deilig å komme ut på tur igjen. Han har stått ute hele dagen i flokken som vanlig hele uka. Han hostet ikke noe selvom han både travet og galopperte noe. Fløy gjennom porten samtidig som Ayla. Makan til dårlig tid! Han hisset seg litt opp men jeg var krystallklar på at han skulle holde seg bak og at han var for god til dette tullet. Ayla hisser seg som vanlig ikke opp og snart tuslet de begge side om side bortover veien. Møtte Chrissy og Kristine og Frøydis og Hades på hjemveien.
Trimmet ned hælene til Ayla. Tok ikke alt selvfølgelig slk at senene får til til å omstille seg, men må jobbe med å få de lavere over tid.

11.10.2004:
I dag var jeg ikke i stallen før halv åtte på kvelden. Tok på meg refleksvest og satt på beinreflekser på Ayla. Ut på tur :)
Hun lurte nok litt på hvorfor hun måtte gå fra stallen og de andre hestene seint på kvelden...
Vi gikk i friskt tempo langs veien. Gikk forbi en rundballe som brant. Den var var helt glødende og det røyk mye av den. Ayla var litt skeptisk, men nysgjerrig nok til at hun måtte gå på innsiden av meg når vi gikk forbi den for 2. gang.
Deilig og frisk tur !
Siste dag med antibiotika på Aswan. Hørte ham ikke hoste i kveld, men så var jeg jo ikke så lenge i stallen heller.

10.10.2004:
I dag arrangerte jeg stretchingkurs med equiterapeut Linda Høyem Thrygg. Vi var 8 deltakere og vi gikk først gjennom hvorfor vi stretcher, når vi ikke skal gjøre det og vi lærte om muskler.
Så var vi to og to på en hest og gjorde alle 4 øvelsene både på frambeina og bakbeina. Etter at Linda hadde demonstrert hvordan vi skal gjøre det og at vi måtte ta hensyn til at hestene var kalde i muskulaturen.
Lillemor var en dyktig demohest! Vet ikke om hun har opplevd dette før men hun tok det med ro og fatning. Så ut som om hun likte det også.

Aswan er stiv og bundet i framparten så der tror jeg kommer til å se store forbedringer. Bare han slutter og hoste og jeg kan ri ham varm igjen.....
Øvelsen hvor du bøyer opp og trekker ut bakbeinet synes han er kjempegodt!

Jeg lærte å rette opp ryggen min når jeg jobbet og så ble jeg helt sikker på hvordan det skulle kjennes ut. Siste gang jeg stretchet frambeinet framover, veide det nesten ingenting :)

Tok inn Ayla og trente henne i rommet i dag. La ut presenningen og så gikk vi over og rundt den. Hun er så tøff! Etter snusing og graving så var det bare å tusle over. Brettet den ut en gang til og da ble den stor nok til å ta flere skritt på den. Til slutt stoppet jeg henne oppå og så sto vi der og pussa. Rygget noen steg på presenningen før hun fikk gå av. Longerte i skrittet og byttet ofte retning.Trente sammen med Kamilla og Futti´n. Flinke og modige hester !

Aswan fikk behandling av Linda. Hun satte nåler mot astma og brukte magboy og laser.
Bekkenet hadde holdt seg rett!
Aswan hoster fortsatt og i dag var siste dag med hostesaft og i morgen siste sag med antibiotika. Håper bare dette ordner seg. Må iallefall vite hva som gjør at han er så irritert i halsen. Er det noe i svelget, astma el.l ??

8.10.2004:
Trente Ayla i rommet i dag. Longerte noen runder i skritt og trav. Satte på gjorden og hun synes det var helt ok at jeg strammet den.
Leide henne ut og opp på veien.
Gressa litt og trente stopp, skritt og trav på veien også.
Merker at hun gjerne vil være med flokken, men hun er fin å ha med seg på tur. Stresser ikke.
Aswan fikk medisiner og kos i dag. Pusset og spylte bein. Livredd for mugg nå. Må finne hvitløken jeg har i stallen.

6.10.2004:
Fikk hostesaft og antibiotika i 5 dager av veterinære i dag mot hoste. Håper det blir fort bra!!!!
Gikk tur med Ayla til grensa i dag, ca. 1 time. Første gang vi går den turen alene. Ville helst være igjen hos flokken, men tusla opp gårdsveien etter litt overbevisning.
Vi jogga også litt på hjemveien. Da følger hun meg så fint så det er tydelig hun er blitt trent til mønstring!
I dag var hun grinete når jeg skulle børste over framknærne hennes. Var forsiktig og brukte den mykeste børsten, men hun glefsa etter børsten og sa tydelig i fra om at det var ubehagelig.
Skal se det ann et par dager og så må vi kanskje få noen til å sjekke det?
Kan få equiterapeuten til å se på det på søndag når hun kommer for å holde stretchingkurs.

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
« Forrige side | Neste side »





[Vilkår] [Mix/Forum-regler] [FAQ] [Annonsere] [Om oss]
2002-2008 © Hestemarked.no - Norges største hesteside!
Kontakt oss på epost: support@hestemarked.no
Kundeservice tlf. 21518155 (hverdager 09:00-15:00)
Auksjon-tlf. 21518155 (hverdager 09:00-15:00)
Start/Stopp nyheter+info pr epost og sms på din medlemsside.
Send "HEST SLETTBRUKER" til 1963 (0,-) for å melde seg ut av alle
tjenester (Medlemskap, VIPside, SMS mm.) på Hestemarked.no.
Send "STOPP" til 1963 (0,-) for å stoppe alle tjenester fra 1963.
Vi forbeholder oss for trykkfeil og feil i informasjon/spesifikasjoner.